Szkolenia e‑learningowe

Platforma e-learningowa projektu Bezpieczni w sieci to dostęp do kursów online dla nauczycieli i uczniów klas 7–8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Materiały w atrakcyjny i przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po wirtualnym świecie.

Jak rozpocząć naukę? To bardzo proste! Zacznij już teraz:

Co zyskujesz?

Moduły szkoleniowe

Program edukacyjny Bezpieczni w sieci obejmuje siedem obszarów tematycznych:

Naucz się identyfikować zagrożenia w internecie oraz zapoznaj się z zasadami ochrony danych w sieci.

Zdobądź praktyczne wskazówki, jak zapobiegać cyberprzemocy i reagować na niepokojące incydenty w szkole.

Zapoznaj się z podstawowymi zagrożeniami w sieci i niebezpiecznymi trendami online, naucz się dbać o swoje cyfrowe bezpieczeństwo.

Dowiedz się, jak rozpoznawać i reagować na szkodliwe, nielegalne treści w internecie oraz gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu z nieodpowiednimi materiałami.

Poznaj sposoby odpowiedzialnego wykorzystania internetu – strategię zarządzania cyfrowymi śladami i własnym wizerunkiem online.

Zapoznaj się z mechanizmami rozprzestrzeniania się fake newsów i dowiedz się, jak nie wpaść w sieć fałszywych informacji.

Z mediów cyfrowych korzystamy każdego dnia. Jesteśmy online niemal bez przerwy, a urządzenia mobilne mamy stale przy sobie. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w dużym stopniu narażeni na ryzyko uzależnienia od nowych technologii i utratę równowagi pomiędzy życiem online i offline. Poznaj skutki braku higieny cyfrowej i sposoby radzenia sobie z przeciążeniem informacyjnym oraz cyfrowym stresem.
Podczas kursu dowiesz się:
  • czym jest higiena cyfrowa i jak o nią dbać,
  • jakie zagrożenia dla zdrowia psychicznego i fizycznego wynikają z nadmiernego używania internetu i nowych technologii,
  • jak rozwija się uzależnienie od mediów cyfrowych,
  • jak pomóc uczniom dbać o równowagę online–offline.

Certyfikaty

Wraz z ukończeniem kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu i zdobycie nowych umiejętności. Po zaliczeniu wybranego modułu Twoi uczniowie również mogą otrzymać certyfikat podpisany przez nauczyciela. Dodatkowo w każdej edycji projektu uzyskasz „Certyfikat udziału w projekcie za dany rok szkolny” potwierdzający Twoją pracę z uczniami w projekcie Bezpieczni w sieci.